Sanal Gerçeklik HoloLens

0
9
views

HoloLens; yaklaşık 3 yıl önce Windows tarafından üretilmiş bir sanal gerçeklik ürünüdür. Bu ürün Windows 10 ile çalışıp gözlük aktifleşince Windows 10 un sesli komutları ile de etkileşime geçilebilen bir gelişme göstermektedir. Aynı zamanda gözlük camına parmak ile dokunulduğunda mouse görevi görmektedir.

SATIŞA SUNULACAĞI ÜLKELER

Yeni versiyonu ile önümüzdeki yıl karşımıza çıkacak bu teknoloji şuan için 10 ülkede satıştadır. Türkiye dahil 29 ülkeye daha açılacak olan ürün; Belçika, Macaristan, Avusturya, Bulgaristan, Kıbrıs, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Danimarka, Estonya, Finlandiya, İtalya, İzlanda, Lihtenştayn, Letonya, Malta, Lüksemburg, Polonya, Hollanda, Norveç, Romanya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, İsviçre, İsveç, İspanya’da ülkelerinde de satışa sunulacak.

KARMA GERÇEKLİK

HoloLens, sanal gerçeklikliğin yanı sıra gelişim göstererek karma gerçeklik olarak da anılmaktadır. Bunun göstergesi ise; HoloLens’in birçok sektörel alanda test edilmesidir. Sanal gerçeklik teknolojisi karşımıza oyunlar, filmler olarak çıkmıştı. Şuan için HoloLens özel ve kurumsal paket olarak güncelleniyor. Otomobil sektöründen sağlığa kadar birçok alanda denemeleri yapıldı. İş hayatında çalışanlara iş kapsamında kolaylıklar sağlayarak dikkat unsurunu kapsayacak. Çalışanların müşteri ve ortaklıklarla iletişimini de güçlendirecektir. Hareket halinde iken de kullanılması avantajı ile HoloLens’in Türkiye’ye gelmesi merakla bekleniyor.

TÜRKİYE SATIŞ TARİHİ VE FİYATI

HoloLens’in güncellenmiş versiyonu önümüzdeki yıl yapılacağı için ürünün şuan da Türkiye’ye gelme tarihi belli değil. Satış fiyatı için bir etiket fiyat bilgisi bulunmasa da ABD geliştirici kit fiyatı 3Bin Dolar, kurumsal paketi ise 5Bin Dolar olarak gerçekleşmektedir. Türkiye vergiler dahil fiyatı bu baz ile düşünülürse minimum bu fiyatlarda etikete çıkacağı öngörülmektedir.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here