Samsung Galaxy Book 12

0
19
views

İkisi bir arada olan Galaxy book, klavye eklenmiş tablet olarak samsung’un satışa sunduğu Samsung Galaxy Book 12 dizüstü bilgisayarla ile tabletler arasında oluşan boşluğu doldurmak için üretime sunulmuş tablet bilgisayar olarak söylenebilir. Hafif ve katlanabilir klavyeli bir yapıya sahip olan Galaxy book, oldukça rahat ve ergonomik bir kullanım sağlıyor.

Süper amoled ekran kullanan Samsung ekran çözünürlüğünde ise, 2160 – 1440 piksel olan ekran gayet mat ve düzgün görüntüler sağlıyor. Ekranın bir diğer özelliği ise Rohm BH1733 ortam ışığına göre ekran parlaklığı ayarlama, özelliği de herhangi bir laptop’ta olmayan bir özellik olarak bu laptop’ kullanılmış durumda.Ağırlığı klavye ile 1kg ağırlığı olan Galaxy book, tasarımı ve tuşların konumlandırılması ile bize tableti anımsatıyor. Galaxy book’un üzerinde ön tarafta 5 megapiksel ve arka tarafında 13 megapiksel olmak üzere iki adet kamera bulunduruyor. Arka tarafta bulunan kamera 4k 30fps kayıt yapabiliyor.

Cihazın içerisinde ultra düşük voltajlı bir işlemci var, buda kullanıcılara daha uzun ömürlü bir pil ömrü sunuyor. Donanıma daha yakından değinecek olursak Galaxy book’un içerisinde intel’in 7.nesil i5 7200u işlemcisine sahip, 64bit 3.1Ghz, İntel HD 620 dahili grafik yongası, 4GB DDR3 RAM ve 128GB m.2 sata SSD ile bizlere sunulmuş

Performans ve pil tüketimi açısından doygun, donanım özellikleri ile bizleri tatmin etmeye yetecek olan Samsung Galaxy Book 12 dizüstü bilgisayar, uzun süre kullanımda ve yük altında kalsa bile, uzun süreli güçlü ve performanslı bir kullanım sunmaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here