İphone X’in Yüz Tanıma Sistemi İkizleri Ayırt Edebilecek Mi?

0
9
views

Apple’nin son teknoloji harikası cihazlarından biri olan ve şu anda ön sipariş ile satışa sunulan iPhone X, Face ID yüz tanıma sistemi ile harikalar yaratacak gibi. Ancak beklentiler her ne kadar üst seviyede olsa da akıllara takılan soru bu sistemin ikizleri ayırt edip edemeyeceğidir.

Face ID, TrueDepth kamera sistemi üzerine kurulu bir özellik olmakla birlikle şirket tarafından Touch ID sisteminden daha güvenilir bir sistem olarak değerlendiriliyor. Nokta projektörü, kızılötesi kamera ve ışık projektörü gibi kapsamlı detaylara yer veren bu sistem, güncel denemelerde ikizleri ayırt etmekte ciddi sorunlar yaşadığı görülüyor. Mashable tarafından gerçekleştirilen denemeler sonucunda ortaya çıkan sonuç ise, ikizlerin ayırt edilemediği ve sonucunda da kilidin açıldığı olmuştur. Böylece birbirinin tıpa tıp aynısı olan ikizlerde Iphone X’in Face ID özelliği pek bir işe yaramayacak gibi görünüyor. Bu durumu kabullenen Apple yetkilileri, herhangi bir sorun yaşamamaları adına ikizleri olan kullanıcılarına parola ile telefonlarını korumalarını tavsiye ediyor.

Phone X’in Yüz Tanıma Sistemi Oldukça İddialı

999 dolarlık fiyatına rağmen oldukça fazla ilgi gören Iphone X’in sahip olduğu Face ID özelliği, TrueDepth kamera altyapısı ile piyasanın en kararlı sistemlerinden biri olarak değerlendiriliyor. Bu teknolojiyi uygulayabilmek adına birçok sorunla karşılaşan Apple, sonuç ne olursa olsun bu kararlılığından vazgeçmeyerek Apple kullanıcılarına en iyi teknolojiyi sunma çabası ile takdir kazanmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here