iPad iOS 11 Kurulumu Nasıl Yapılır?

0
21
views

Apple iPhone’lar için geliştirdiği iOS 10’u kullanıma sundu. Yalnızca iPhone’larda değil aynı zamanda iPad’lerde de kullanılabilen iOS 10 henüz beta sürümü ile çalışmaya başladı. Geliştirme aşamasında olan güncelleme bu süreçte de iPhone ve iPad’lere indirilebiliyor. Peki Apple iPad iOS 10 kurulumu nasıl oluyor? Bu sorunun yanıtını vermeden önce kurulumdan kaynaklanabilecek bazı sorunları belirtmemiz gerekiyor.

ipad-ios-10-kurulumu-nasil-yapilir

iOS 10’un kullanıma sunulması ile güncellemeyi indiren bazı kullanıcıların cihazlarının çöktüğü açıklandı. Sosyal medya üzerinden yayılan bilgiye göre Apple daha önceki sürümünde yaşadığı sorunu iOS 10’da da yaşadı. Henüz beta versiyonu kullanılabilen güncellemenin indirildiği bazı iPhone ve iPad’lerin ekranı karardı. Bunun için kullanıcıların cihazlarını bilgisayara bağlayarak, iTunes yardımıyla güncellemeyi tamamlaması gerekti. Bu süreçte bazı cihazların verileri tamamen silindi. Apple, henüz konu ile ilgili resmi bir açıklama yapmasa da sorunun nedeni olarak güncellemenin henüz beta aşamasında olması öngörülüyor. Firmanın gelişme aşamasını tamamlamasının ardından kurulum sorununu da ortadan kaldırması bekleniyor.

Bahsettiğimiz sorunun yaşanma ihtimaline karşılık, iOS 10 yüklenecek cihazların içerisinde bulunan verilerin öncesinde yedeklenmesi tavsiye edilmektedir! Yedeği alınmayan veriler, cihazın kurulum sırasında çökmesi halinde tamamen siliniyor.

iPad iOS 10 Kurulumu

iPad iOS 10 kurulumu için ilk olarak cihaza iOS 10 konfigürasyon dosyasının indirilmiş olması gerekiyor. Bunun için Safari’den Apple’ın resmi sitesine girerek iOS 10 konfigürasyon dosyasının beta sürümünü indirmelisiniz. İndirme işleminin tamamlanmasının ardından karşınıza otomatik olarak iOS 10 profili çıkıyor. Profilde görmüş olduğunuz ‘yükle’ tuşuna basarak, Apple tarafından hazırlanmış olan kullanım şartlarını onaylamanız gerekiyor. Kullanım şartlarını onaylamanızın ardından iOS 10 konfigürasyon dosyas cihazınıza inmiş oluyor.

Dosyanın indirilmesi sonrasında izlenen adım ise iPhone’lardaki ile aynı oluyor. iPad’inizden genel ayarlara girerek, yazılım güncelleme seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Ardından indir ve yükle seçeneğine basarak, iPad’inize iOS 10 kurulumunu gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Tüm işlemlerin gerçekleştirilmesinin ardından iPad’iniz iOS 10 güncellemesi ile çalışmaya başlıyor.

iOS 10’u hangi iPad’ler destekliyor?

iOS 10; iPad mini, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad 2, iPad 3.jenerasyon, iPad 4.jenerasyon, iPad Pro (12.9 inç), iPad Pro (9.7 inç) ve iPad Air, iPad Air 2 tarafından destekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here