Etherium Kripto Para Nedir?

0
19
views

Son dönemlerin en çok ilgi gören kripto para birimlerinden biri de kuşkusuz ki etherium kripto para birimidir. Şuanki değeri her ne kadar bitcoin kripto para birimi kadar yüksek olmasa da etherium kripto para birimi gün geçtikçe değerine değer katması sayesinde yatırımcıların dikkatini çekti. 3 Aralık gününden itibaren 460 dolar düzeyinde değer kazanan etherium kripto para birimi de tıpku bitcoin kripto para biriminde olduğu gibi teknolojik temelli olarak işlem görmektedir. Merkezi bulunmayan etherium kripto para birimi şifreleme ve güvenlik işlemlerinin söz konusu olduğu blockchain teknolojisi sayesinde geliştirilmiştir.

Etherium Kripto Para Biriminin Bitcoin Kripto Para Biriminden Farklı Yanları Nelerdir?

Öncelikle bitcoin kripto para biriminin şuandaki borsa değeri 11 bin dolara ulaşması etherium kripto para biriminin ise şuanda 460 dolardan değer görmesi, etherium kripto para birimi ile bitcoin kript para birimi arasındaki başlıca farklılıklardan biridir. Bu farklılığın yanı sıra, bitcoin kripto para biriminde CPU bilgisayar işlemcisi kullanılırken, etherium kripto para biriminde GPU yani coin üretiminde çok daha hızlı bir işleyişe sahip olan bilgisayar işlemcisi tercih edilmektedir.

Bu sayede bitcoin kripto para biriminde olduğu gibi, etherium kripto para biriminde de ileriki süreçlerde ciddi anlamda coin üretimi sağlanması söz konusu olmaktadır. Ayrıca, bitcoin kripto para biriminde olduğu gibi, etherium kripto para biriminde de internet dünyası üzerinden ilgili firmaların siteleri üzerinden yatırım yapılarak aylık bazda kazançlar sağlanabilmektedir. Bu bakımdan bitcoin kripto para biriminden sonra en çok tercihi edilen kripto para birimleri arasında kuşkusuz ki etherium kripto para birimi yer almaktadır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here