Dünyanın İlk Uzay Oteli İçin İlk Adım Atıldı

0
19
views

Kısa bir müddet önce gündeme gelen dünyanın ilk uzay oteli için ilk adım atıldı. Amerika Birleşik Devletleri ünlü iş adamlarından ve oteller zinciri sahibi Robert Bigelow tarafından hayata geçirilen ilk uzay otelinin 2021 tarihinde hizmete sunulacağı yönünde açıklama yapıldı.

İlk Uzay Oteli Sahip Olacağı Özellikler;

Projeye imza atan ABD’li işadamı, dünyanın ilk uzay otelinin dünya yörüngesi çevresinde dönüş yapma özelliğine sahip olacağı bilgisi sundu. Dün ilk lansman çalışmasına imza atılan dünyanın uzay oteli için bu sayede projeye imza atan firma tarafından bir yol haritası belirlendi. Teknolojik alanda büyük bir gelişim olarak görülen dünyanın ilk uzay oteli projesi hakkında ilk açıklamalarda bulunan firma yetkilileri, 2021 tarihinde hizmete sunulması öngörülen dünyanın ilk uzay oteli projesi için henüz maliyet miktarı hakkında net bilgiler sunmazken, dev teknolojik projenin ciddi anlamda talep göreceğini dile getirdi.

Firma tarafından yapılan ilk açıklamalarda, dünyanın ilk uzay oteli kapsamında 2021 tarihinde yörüngeye 2 adet B330 modülü göndereceğini ve bu süreç zarfında ilk uzay oteli turizmi gerçekleştireceği yönünde açıklamalarda bulundu. 2021 tarihinde hizmete sunulması hedeflenen dünyanın ilk uzay oteli projesi hakkında firma tarafından ilk açıklamanın yapılması ile birlikte, facebook ve twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde teknolojik gelişme büyük yankı uyandırdı. Şimdiden, yoğun ilgi görev ve büyük heyecanla beklenen dünyanın ilk uzay oteli projesi hakkında ileriki dönemlerde ilgili firma tarafından yeni açıklamalar yapılması öngörülmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here