Bitcoin Yasaklanıyor Mu?

0
13
views

Son yılların en fazla değer kazanan kripto para birimi Bitcoin’in borsada işlem göstermesinin engellenmesi amacıyla İsrail’de piyasa düzenlemesi kurumu olarak da bilinen ISA tarafından kanuni bir teklifte bulunulacağı yönünde kamuoyuna duyuru yapıldı. Bitcoin yatırımcı firmaları ve bireysel Bitcoin yatırımcıları açısından tedirginliğe neden olan bu eyleme başvurulmasının ana nedeni olarak da, başta Bitcoin kripto para birimi olmak üzere birçok yeni hayata sunulan alt kripto para birimlerinin gerek yatırımcılara ve gerekse de borsa üzerinde ciddi dalgalanmalara neden olduğu ve bu sebeple de yatırımcıların ciddi anlamda kayba uğramasına neden olabildiği yönünde açıklama yapıldı.

Bitcoin Kripto Para Birimi Yasaklanması Gerçekten Söz Konusu Olabilir Mi?

Halen dünya genelinde en çok değer kazanan lider kripto para birimi olan Bitcoin’in borsada her ne kadar dalgalanmaların meydana gelmesine neden olsa da, uzmanlar tarafından da belirtildiği üzere Bitcoin kripto para biriminin yalnızca kurumsal statüde de olsa, bir kurum tarafından borsada yasaklanması açısından kanun teklifi verilmesinin yeterli olamayacağı, bu bakımdan Bitcoin kripto para biriminin borsa üzerinden işlem görmemesi açısından kurumlar tarafından ciddi anlamda kanuni tekliflerin verilmesi gerektiğinin altı çizilmektedir.

Bitcoin Kripto Para Biriminde Son Durum

Geçen hafta içerisinde değerini 20 bin dolar seviyesine ulaştıran Bitcoin, sonraki süreçte yani Cuma gününde değerini 12 bin doların altına düşürdü. Buna göre yaklaşık olarak % 40 düzeyinde değer kaybı yaşayan Bitcoin, son olarak 13 ila 15 bin dolar aralığına yükselmeyi başarmıştır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here